Határtalanul - 2022

Határtalanul! 2022

HAT-KP-1-2021/1-000913

"Nem térkép e táj" - Határtanul Erdélyben 1.-2. nap

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő pályázatot hirdetett Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek címmel, a külhoni magyarsággal kapcsolatos ismeretek bővülésének elősegítése érdekében.

"Nem térkép e táj" - 3. nap Erdélyben​

A harmadik napon tanulóink a Gyilkos-tóhoz utaztak, felidézték a hozzá kapcsolódó mondát. A páratlan természeti szépségű tó látványa és a Békás-patak vadregényes szurdokvölgyében tett túra a természet szépsége mellett annak erejére is felhívta figyelmüket.

"Nem térkép e táj" - ​

4​. nap Erdélyben​

Farkaslakára indultak​ tanulóink, Tamási Áron emlékmű​véhez majd ​virágot​ ​helyeztek​​ ​el a költő sírjánál.

Továbbhaladva Petőfi Sándor nyomában jár​t​a​k​.​

"Nem térkép e táj" - 5. nap Erdélyben

A kirándulás utolsó napját Déva nevezetességének, a romjaiban is impozáns látványt nyújtó várnak megtekintésével kezdték tanulóink, közben felidézték a jól ismert balladát.