Határtalanul - 2020

Határtalanul! 2020

HAT-19-01-0127

"Nem térkép e táj" - Határtanul Erdélyben 1.-2 nap

Nagyszalontán megnézték a Csonka tornyot és Arany János szülőházát. Nagyváradon Ady nyomában jártunk. A Király-hágónál megcsodálták a gyönyörű tájat. A hosszú út után késő este értek Torockóra, ahol a szállásuk volt.

"Nem térkép e táj" - 3. nap Erdélyben​

A Határtalanul pályázat keretében szervezett kirándulás 3. napját töltötték Erdélyben tanulóink. Reggel Parajdon ellátogattak az Áprily Lajos Emlékházhoz, megkoszorúzták az iskola névadójának emlékművét.

"Nem térkép e táj" - ​

4​. nap Erdélyben​

A reggeli elfogyasztása után Petőfi Sándor nyomában jártak tanulóink. Fehéregyházára utaztak, ahol a költő tiszteletére berendezett emlékmúzeumot látogatták meg.

"Nem térkép e táj" - 5. nap Erdélyben

Reggeli után Vajdahunyad várának meghódítására indultak a kirándulók, amely Erdély legimpozánsabb és leglátványosabb, teljesen épen maradt középkori vára.